Úvodní stránka»Nové možnosti v diagnostice a řešení onemocnění očí

Nové možnosti v diagnostice a řešení onemocnění očí

Veterinární oftalmologie se neustále posouvá dopředu a umožňuje nám lépe diagnostikovat onemocnění očí u psů i koček. Dochází k rozvoji nejen diagnostických, ale i terapeutických metod.

V diagnostice slepoty u psů a koček nám pomáhá lokalizovat příčinu slepotu minimálně invazivní metoda, která používá dva typy světla. Více se dozvíte v tomto článku.

Jedním z nejčastěším endokrinním onemocněním psů je cukrovka. I když se jedná o metabolické onemocnění, během krátké doby dochází k zakalení čočky, které je nutné řešit. Řešení šedého zákalu je pouze chirurgické. Více informací o cukrovce, zákroku a úspěšnosti naleznete v tomto článku.

V terapeutických možnostech patří mezi nové metody CCXL - CORNEAL COLLAGEN CROSS LINKING, který umožňuje řešit ulcerativní léze na rohovce. Více informací najdete v tomto příspěvku.

Mezi nov používané metody řešení onemocnění očí patří laserová ošetření, která jsou miniinvazivní a velmi užitečná. Používají se při ošetření barevných změn na duhovce, řešení glaukomu ...

V posledním přůspěvku je popsaná měsíční slepota koní a její chirurgické řešení.Zpět na výpis aktualit